Vyhledat
  • lindamatuska

K čemu nám je Unie?

JAKÉ JSOU TY VÝHODY EVROPSKÉ UNIE?

Cestou necestou v rámci kontaktní kampaně dostávám všelijaké otázky. Ta stěžejní ale je - proč být v Evropské unii? K čemu nám je?

Výhod, které ve členství v EU spatřuji, je mnoho. Počínaje bezpečím, jednotou (ve které je ta síla, jak se říká), možností cestovat, podporou mezinárodní spolupráce ... rozvojovými projekty (třeba) konče. Není toho málo…

Když budu vycházet ze své praxe vysokoškolského učitele, velmi si cením možnosti cestovat a studovat v zahraničí, kterou nejen studentům, ale i učitelům dává program Erasmus +. Díky tomuto programu jsem i já dostala nejednu možnost cestovat, přednášet na předních evropských univerzitách a hlavně, čeho si cením nejvíce, poznávat mnohé inspirující osobnosti a projekty. Vlastní zahraniční zkušenost, ať už pracovní nebo studijní, je pro mě nedocenitelnou a v mnohém ji vnímám jako přínosnější než teoretická studia. Poznáte jinou mentalitu vyučujících i studentů, získáte jiný náhled na problematiku vlastní profese…

Právě v zahraničí jsem se nakazila tím lidským pozitivismem a vírou ve vlastní schopnosti, které mě v mnohých mých projektech ženou dál.

Jsem zastáncem a propagátorem myšlenky rozšíření programu Erasmus + na středoškolskou úroveň. Čím dříve budou moci naši studenti vycestovat do zahraničí, tím lépe nejen pro ně, ale pro celou společnost. Sebevědomí, zkušenosti a znalosti jsou tou nejcennější devízou.

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše